O Katarze

KATAR to zmora każdego rodzica. Kiedy infekcja atakuje nosek Twojego dziecka zastanawiasz się, jak skutecznie mu pomóc? Dziecko staje się marudne, nie może jeść, cały dzień płacze. Dobrze wiesz, jakie to trudne. Musisz się strzec na każdym kroku, gdyż infekcja jest przenoszona bardzo łatwo i szybko drogą kropelkową lub przez dotyk.

 

Pamiętaj, że każde dziecko do 1 roku życia oddycha wyłącznie przez nos. Dlatego jeśli katar utrzymuje się powyżej 3 dni lub wydzielina zmieniła kolor, nie lekceważ tego, to kolejny etap infekcji i może dojść do groźnych powikłań takich, jak: zapalenie ucha, oskrzeli czy płuc. Udrażniaj systematycznie niemowlęcy nosek, usuwając powstałą wydzielinę!

 

Porady

 • Rada 1

  Kładź niemowlę na brzuszku bądź boczku - w ten sposób wydzielina w naturalny sposób będzie wypływać z noska.

 • Rada 2

  Koniecznie nawilż powietrze w pokoju Twojego dziecka.

 • Rada 3

  Jeśli maluch nie ma gorączki, nie rezygnuj ze wspólnych spacerów.

 • Rada 4

  Maść majerankowa to przyjaciel każdej mamy. Nałóż cienką warstwę pod nosek dziecka, działa ona przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie.

 • Rada 5

  Usuwaj systematycznie nadmiar wydzieliny aspiratorem KATAREK, niezbędnym do walki z katarem. Skuteczność naszego produktu potwierdziło już wiele mam, a 11 lat doświadczenia gwarantuje najwyższą jakość.

 • Rada 6

  Dokładnie myj ręce przed każdym kontaktem z chorym maluszkiem.

 • Rada 7

  Inhalacje olejkami eterycznymi oczyszczą nie tylko drogi oddechowe, ale również zmniejszą ryzyko wystąpienia przekrwienia śluzówki dróg oddechowych.

 • Rada 8

  Pamiętaj, że dziecko podczas infekcji musi dużo pić! Oddychanie przez usta bardzo wysusza śluzówkę jamy ustnej oraz język. Postaraj się również wzbogacić dietę dziecka w dodatkową porcję witaminy C.

 • Rada 9

  Posmaruj zaczerwienione miejsca wokół noska kremem. Tłusta konsystencja produktu znacząco usunie niepotrzebny problem.

 • Rada 10

  Po oczyszczeniu noska dziecka z wydzieliny, zaleca się nawilżenie śluzówki nosa solą fizjologiczną lub rozcieńczoną wodą morską.

 • Rada 11

  Wiele preparatów na katar posiada w swoim składzie mentol, jednakże niektóre dzieci mogą być na niego uczulone, dlatego też uważaj i stosuj je zgodnie z zaleceniami na ulotce.

Certyfikaty i Odznaczenia marki KATAREK

Lubisz być informowany o
nowinkach i promocjach?
Kontakt biuro2@duna.biz.pl lub +12 44 64 333

Nasze marki

Dane rejestrowe firmy: DUNA Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Dobrego Pasterza 100, 31-416 Kraków, wpisana w do Rejestru Przedsiębiorców w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem KRS 208496 w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia, Wydział XI Gospodarczy, Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym (opłaconym) 140 000 zł, numer NIP: 676-22-67-609.